Gayrimenkul TV
Gayrimenkul Haber Portalı

Kamu lojmanları için Kuveyt Türk’ten 0,89 kâr oranıyla finansman desteği

473

Kamu lojmanları için Kuveyt Türk’ten 0,89 kâr oranıyla finansman desteği

Kuveyt Türk, satışa çıkartılan kamu lojmanlarına finansman desteği sağlamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’yle protokol imzalayan ilk katılım finans kuruluşu oldu. Kamu lojmanları finansman oranını 0,94 olarak belirleyen Kuveyt Türk, belirli ürünleri tercih eden müşterilerine 0,89 ile finansman kullanma fırsatı sunuyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamudaki 250 bin lojmandan ilk etapta 50 binini ihale usulüyle satışa çıkartıyor. Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşlarından Kuveyt Türk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile kamu lojmanlarının finansmana yönelik protokol imzaladı. Böylece Kuveyt Türk, satışa çıkarılan kamu lojmanları için vatandaşlara konut finansmanı desteği sağlayan ilk katılım finans kuruluşu oldu.

Kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunacak olan müşteriler için kâr oranını 0,94 olarak belirleyen Kuveyt Türk, belirli ürünleri tercih eden müşterilerine 0,89’a kadar indirilen finansman oranlarından faydalanma fırsatı da sunuyor. Kamu lojmanlarından ev almak isteyen Kuveyt Türk müşterileri 120 aya varan vadelerle konut finansmanı kullanabilecek.

Açık ihale yöntemiyle satılacak kamu lojmanlarında ikamet eden memurlara, ihalede oluşan bedel üzerinden ikamet ettiği konutu satın alma hakkı veriliyor. Kamuya ait konutun satışının peşin yapılması durumunda, ihale bedeli üzerinden yüzde 10 indirim de uygulanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara İl Müdürlüğü tarafından yayımlanan satış duyurusuna göre lojman satış fiyatları 75 bin TL’den başlıyor. Lojmanda ikamet etmekte olan kamu personelleri konut almak istemediklerini beyan ederlerse ev ihale usulüyle satışa çıkarılıyor. Güncel listelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlükleri web sitelerinden ulaşılabiliyor.

Kuveyt Türk Hakkında

Kuveyt Türk, 1989 yılında kurulmuştur. Seçkin finansal ürün ve hizmetlerini etkin bir biçimde tasarruf sahipleri ve yatırımcılarla buluşturan Kuveyt Türk, müşteri odaklı yaklaşımı, teknoloji-inovasyon çalışmaları ve dijital dönüşüm yolunda attığı adımlarla sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Altın alanında adım atan ilk katılım finans kuruluşu olan Kuveyt Türk ayrıca, Avrupa ve Türkiye’de sektörün ilk sukuk işlemini gerçekleştirmiştir. Türkiye’de bir finans kuruluşu tarafından hayata geçirilen ilk Ar-Ge merkezini 2010 yılında kuran Kuveyt Türk, bugün Türkiye’de üç Ar-Ge merkezine sahip tek finans kuruluşu unvanına sahiptir. Ar-Ge merkezinde geliştirilen projeler arasında, video görüşme ile self servis işlemlerin bir arada yapılabildiği XTM gibi dünyada bir ilk olan projeler de yer almaktadır. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde 431 şubesiyle hizmet veren Kuveyt Türk, yurt dışında ise Bahreyn şubesi ve Almanya’daki iştiraki KT Bank AG’yle faaliyetlerini sürdürmektedir. Operasyonel çalışmalarının yanı sıra toplumsal değerleri temel alarak ve kültürel varlıklara sahip çıkarak önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Kuveyt Türk, “Değerlerimizle büyüyoruz” stratejisi doğrultusunda birçok restorasyon projesi üstlenmiş, kitap ve belgesel gibi kalıcı eserler ortaya koymuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku